Polák Jaroslav
Jeden z nejstarších a nejaktivnějších členů klubu, který vystřídal celou řadu rolí a atlet, funkcionář, fotograf a kronikář je jen pár z nich.
Jaroslav Polák se k atletice dostal při plnění disciplín Tyršově odznaku zdatnosti v roce 1949. Vzhledem k dobrým výkonům zejména v běhu na 100 m se přihlásil do atletického klubu Sokola Olomouc. Zde pod vedení Jaroslava Slavíčka běhal na tratích 400 - 800 m. Své zkušenosti uplatnil v letech 1951-1953, kdy jako voják startoval na Armádních sportovních hrách a v celostáním finále v Opavě v běhu na 200 m vybojoval druhé místo.
Po příchodu do civilu se opět zapojil do atletické závodní činnosti, ale stále více se prosazoval v organizační práci ve výboru atletického oddílu. V letech 1975-1985 se stal předsedou oddílu a v tomto období byla vybudováná nová osmiproudová atletická dráha, ktará nahradila již nevyhovující 300 yardů dlouhý sokolský ovál. Spolu s olomouckými chodci Dostalíkem, Lajčíkem a Bráblíkem v roce 1967 založil chodecký závod Olomoucká dvacítka, pořádaný na kolonádě Smetanových sadů. Polák ve funkci ředitele závodu nepřetržitě aktivně pracoval na čtyřiceti šesti ročnících do roku 2012. Závod si získal velkou popularitu a na startu závodu četní diváci sledovali olympijské vítěze, mistry světa a Evropy a další významné zahraniční účastníky.
V rámci běžeckého seriálu VC Vytrvalců Olomouckého kraje založil několik běžeckých závodů se startem a cílem na atletickém oválu. Velmi populárním závodem se stala Hudební pětka na dráze.
Koncem čtyřicátých let organizačně zabezpečoval veteránské hnutí v Severomoravském kraji a v Olomouci se na Andrově stadionu uskutečnily první veteránské závody. Startoval rovněž na veteránském MS a ME v Hanovru, Helsinkách a v anglickém Braitonu a Birminghamu.
Pan Polák byl dlouho stálým dopisovatelem místních novin a propagátor atletiky v olomouckém okrese. Aktivně se dlouhodobě věnuje fotografování a jeho snímky ze závodů zdobí kroniky AK Olomouc, různé publikace a plakáty. V posledních letech zastává funkci rozhodčího. Za téměř 70tiletou obětavou práci pro olomouckou atletiku mu byla udělena řada pamětních diplomů a čestných uznání.