Čtvrtá nejlepší v Evropě

18. - 21. července 2024 se v Banské Bystrici konal Evropský mládežnický šampionát, ve kterém jsme měli dvě zástupkyně olomoucké atletiky. Aneta Seberová poměřila síly s evropskou konkurencí v běhu na 400 m překážek a Johanka Šafářová byla kousek od senzační medaile.

Johanku Šafářovou čekal na šampionátu náročný program. Ve dvou dnech měla absolvovat hned tři starty. V rozběhu to byla hladká jízda a postup z prvního místa v čase 23,86 s. Velké Q se jí podařilo ukořistit i v semifinále, kde doběhla druhá. Přesně za hodinu a čtyřicet sedm minut po semifinálovém běhu následovalo velké finále. Papírově se před mistrovstvím Johanka nacházela na třetí pozici. V semifinále si ovšem Johanka přivodila zranění kolene, které nebylo vážné, ale bohužel to ovlivnilo finálový běh. Německá závodnice Pauline Richterová si navíc v semifinále významně zlepšila osobní nejlepší čas, který dokázala ještě vylepšit ve finále. Johanka na to nedokázala zareagovat a i tak si vybojovala nejlepší umístění své kariery, když doběhla na čtvrtém místě v čase 23.91 s.

Aneta Seberová rozhodně pomýšlela na lepší umístění. Na postup do semifinále měla jak papírově, tak výkonnostně. Bohužel zdravotní problémy před samotným závodem ubraly Anetě síly, a i když po náběhu do cílové rovinky se držela na třetím místě, tak v závěru závodu se na ni dotáhly další závodnice. Nakonec z toho bylo páté místo v rozběhu a čas 63.25 s, který na postup bohužel nestačil.

Gratulujeme k dosaženým výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.