Kros dětí a mládeže poprvé na Poděbradech

Ve středu 9. října přivítaly prosluněné olomoucké Poděbrady běžce z kategorií dětí a mládeže, aby společně odstartovali novou etapu Olomouckého krosu.

Pořadatelé z AK Olomouc se za podpory TipSportu a České unie sportu rozhodli letošní ročník tradičního krosu dětí a mládeže přesunout mimo městský atletický stadion a známé přírodní koupaliště Poděbrady splnilo očekávání se vším všudy. Krásné prostředí s možnostmi hned několika tratí pro různé věkové kategorie, zastřešené zázemí a bufet restaurace Terasa pokryli téměř všechny potřeby pořadatelů, závodníků i diváků.

Na startu závodu se od nejmladších "školkáčků" až po dorost postavilo celkem 133 závodníků a tratě byly připraveny v přibližných vzdálenostech 300 m, 600 m, 1,7 km a 2,8 km. V nejstarších kategoriích v běhu na 2,8 km zvítězil mezi chlapci Matyáš Řehák v čase 9:56 min. Druhý skončil Matěj Streit a třetí Viktor Hansgut. Nejrychlejší čas v kategorii dívek zaběhla jediná dorostenka Lucie Skácelová (11:21 min). V těsném závěsu za ní doběhly ve shodném čase 11:33 min žákyně Veronika Němečková a a mladší žákyně Barbora Crhonková.

V nejstarší kategorii přípravek zvítězil na trati dlouhé 1,7 km Samuel Hrabálek v čase 7:00 min. O dvanáct sekund později doběhli druhý Tomáš Kocourek a třetí Ondřej Hošek, které od sebe dělily pouhé tisíciny sekundy. Ještě lepšího času než vítěz chlapecké kategorie dosáhla Adéla Handlová, když proběhla trať za 6:53 min a získala tak zlatou medaili jako nejlepší dívka. Pro stříbro si za ní doběhla Alice Gábová (7:00 min) a bronz vybojovala Alice Kuciánová (7:01 min).

Děkujeme všem účastníkům za tohle krásné atletické odpoledne a budeme se na Vás těšit opět za rok.