MČR sportovců s DS a Pardubice Bez Bariér Open

Olomoučtí paraatleti přivezli o uplynulém víkendu další várku medailí. V sobotu se v Praze konalo mistrovství České republiky sportovců s Downovým syndromem a v neděli tradiční mítink v Pardubicích.

Na stadionu pražského Olympu se v nejlepším světle ukázala olomoucká Annamarie Tairi, která opanovala kategorii starších žákyň ziskem 4 zlatých medailí (100 m, 200 m, dálka, koule). Podobně úspěšný byl v kategorii dorostenců oddílový kolega Michal Svoboda, který vybojoval 3 stříbrné medaile (100 m, dálka, koule). Oběma závodníkům gratulujeme.

Kompletní výsledky zde.

Pardubice přilákaly v neděli na již 10. ročník mítinku Bez Bariér Open 8 čerstvých paralympioniků z Paříže. Z olomouckých závodníků byli nejúspěšnější Lenka Hornová, která zvítězila v oštěpu za 26,72 m a přidala stříbro v disku (25,11 m) a bronz v kouli (8,84 m), a Martin Kukla vítězstvím v oštěpu (34,19 m) a třetím místem v kouli (9,90 m).

Medaile si dále odvezli Dušan Ščambura (bronz v kouli, disku i oštěpu) a Jaroslav Stránský (bronz v disku a kouli). Pěknými výkony se prezentovali také Michal Rotter (koule, disk, oštěp) a mezi juniory Jáchym Rücker a Mikuláš Rak (60 m, míček, raketka).