Mistrovství ČR 2024 v paraatletice - Ostrava

V termínu 8.-9. června 2024 proběhlo mistrovství České republiky v paraatletice v Ostravě. Olomoucká výprava čítala čtrnáct sportovců různých věkových kategorií. Celkem si atleti odvezli dvanáct medailí.

Druhý červnový víkend se konalo Mistrovství ČR v paraatletice, které v letošním roce pořádal klub SSK para Vítkovice. Olomoucký klub se vydal na toto mistrovství v počtu devíti seniorských atletů, tři dětí a dvou zástupců atletů s Downovým syndromem. Celkem náš tým vybojoval 3 zlaté, 2 stříbrné a 7 bronzových medailí.

Z vozíčkářů našeho klubu závodili Dušan Ščambura v hodu diskem, oštěpu a vrhu koulí. V prvních dvou zmíněných disciplínách obsadil Dušan stříbrnou pozici. V hodu diskem závodil i Michal Rotter, kterému se podařilo získat bronz. Zdrubecký obsadil první místo na formulce v závodě na 5000 m a bronzovou pozici bral na trati 100 m. Bronz v oštěpu vybojoval i Martin Kukla. Michal Koutný si v hodu kuželkou vylepšil osobní rekord. V neděli se radovali ze zlaté medaile Přichystal a Rücker. Po těchto zlatech následovala doba bronzová pro Churého, Vartoně, Kunce a Kuklu.

Za chodící atlety závodil Martin Přichystal v běhu na 200 a 400 m a Martin Kukla v hodu diskem, oštěpem a vrhu koulí. Tři nejmladší účastníci Mikuláš Rak, Natálka Ružičková a Jáchym Rücker soutěžili v běhu na 60 m, hodu oštěpem a raketkou. Atlet s Downovým syndromem Dominik Churý závodil v běhu na 100 m, skoku dalekém a vrhu koulí.

Gratulujeme všem našim atletům k výkonům a medailím. Děkujeme za skvělou reprezentaci Atletického klubu Olomouc a přejeme hodně zdaru do následujících závodů.

Kompletní výsledky sobotního programu najdete zde.
Kompletní výsledy nedělního programu najdete zde.