Olomoučtí atleti na mezistátku

V polském Krakově se 20. července 2024 uskutečnilo mezistátní utkání kategorie do 22 let mezi domácí reprezentací, Českou republikou, Ukrajinou a Maďarskem. Součástí české reprezentace byli tři olomoučtí atleti.

Nejlépe dopadl Adam Tomášek, který vybojoval ve výšce třetí pozici a navázal tak na minulé medailové umístění z předchozího mezistátního utkání. První a druhé místo si rozdělili závodníci z Polska, kteří překonali laťku ve výšce 216 cm. Adam zapsal poslední zdařený pokus na výšce 214 cm a to mu zajistilo třetí místo. Hana Blažková se představila na nejkratším sprintu. Stometrovou trať zaběhla v čase 12:08. Tento výkon ji vynesl páté místo. Hana kromě individuálního závodu na 100 m byla také účastnící štafetového běhu, ve kterém dopomohla českému kvartetu ke druhému místu. Závod se bohužel vůbec nepovedl Jirkovi Novotnému, který v tyčkařském sektoru nezaznamenal jediný platný pokus., když nezdolal ani svou základní výšku 475 cm.

V celkovém hodnocení pak česká reprezentace obsadila v mezistátním utkání druhé místo se ziskem 388 bodů. Zvítězilo domácí Polsko, jehož atleti posbírali 482 bodů. Třetí příčku obsadila Ukrajina s 289 body a čtvrté skončilo Maďarsko (144 bodů).

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.