Přípravky stříbrné na Krajském přeboru družstev

V pondělí 17. června se v Olomouci konalo finálové kolo letošní krajské soutěže družstev přípravek. Po prvních dvou kolech už bylo jasné, že olomoucká družstva dívek ani chlapců nebudou stačit na letos suverénní Prostějov a tak šlo především u uhájení celkové druhé pozice. To se na domácí půdě oběma družstvům podařilo a domů si tak závodníci AK Olomouc odnesli stříbrné medaile.

Družstvo chlapců AK Olomouc doufalo, že alespoň třetí kolo na domácí půdě se jim podaří ovládnout a zvítězit, ale bohužel kluci opět nestačili na prostějovské a skončili druzí o pouhé tři body. Nejplatnějším členem družstva se v Olomouci stal David Šmotek (37 b.), který si připsal vítězství ve skoku dalekém a běhu přes překážky a jedno druhé místo v běhu na 60 m. Po Davidovi nasbíral nejvíce bodů Mikuláš Plachý (22 b.), který skončil třetí v hodu medicimbalem a zvítězil v hodu raketkou. Bohužel nebýt drobného zranění Mikuláš by určitě vybojoval cenné body také v běhu na 800 m. Šestnácti body pak přispěl do klubové kasy jako třetí nejplatnější člen týmu David Kocourek. Tomu se podařilo získat dvě pátá místa ve skokanském žebříčku a v běhu na 60 m. Navíc byl také členem áčkové štafety na 4x60 m, která si ve složení Kocourek D., Kocourek T., Král A., Szydlowski J. doběhla v čase 37.56 s pro celkové druhé místo.

U dívek byl náskok Prostějova bohužel ještě suverénnější a olomoucké družstvo se tak nemělo téměř šanci přiblížit k prvnímu místu ani na domácím kole. Dívky Atletického klub Olomouc tak skončili na třetím kole druhé s bodovým součtem 129,5 bodu za Prostějovem s 170,5 bodem. Na domácí půdě se nejplatnější členkou družstva stala Adéla Handlová se ziskem devatenácti bodů z hodu raketkou a skoku dalekého. Jen o čtyři body méně nasbírala Julie Charamzová v hodu medicimbalem a hodu raketkou a shodně po deseti bodech přispěly ještě Erika Dostálová a Anna Opálková. Štafetě na 4x60 m ve složení Cikryt, Husová, Handlová, Uhlířová se podařilo ukořistit za vítězství plných 13 bodů, když cílem proběhla v čase 36.67 s.

Děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme k zisku celkového druhého místa.