Šafářová, Seberová a Večeřová zlaté na mezistátním utkání U18

V Piešťanech proběhlo mezistátní utkání dorostu. Nejvíce bodů posbírali čeští atleti a atletky a radovali se ze zaslouženého vítězství před Maďarskem a pořádajícím Slovenskem.

Atletický klub Olomouc měl na Slovensku tříčlenné zastoupení, o které se postaraly atletky Johanka ŠafářováAneta Seberová a Eliška Večeřová. Všechny závodnice ve svých hlavních disciplínách zvítězily a připsaly pro družstvo plný počet bodů. Aneta Seberová zvítězila v běhu na 400m př. výkonem 61,11s. Zaskakovala i na krátkých překážkách, kde časem 14,34s obsadila 4.místo. Johanka Šafářová nastoupila ve své nejsilnější disciplíně, běhu na 200m a s přehledem zvítězila časem 23,90s. Byla také členkou vítězné štafety 100-200-300-400m. Eliška Večeřová si nejlepší výkon schovala až na úplný závěr soutěže. Posledním pokusem vrhla tříkilovou koulí 14,34m a tento výkon znamenal nejen celkové vítězství v soutěži o více jak půl metru, ale také nový osobní rekord.

Našim závodnicím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i České republiky.