Starší žákyně v kraji bez konkurence a žáci o pouhý bod druzí

Hranice hostily 29. května 2024 druhé kolo krajského přeboru družstev staršího žactva. Olomouckým dívkám se podařilo navázat na vítězství z prvního kola a družstvo hochů bylo druhé po těsném souboji s Prostějovem.

Starší žákyně nemají s krajskou konkurencí žádné starosti. Olomouckým děvčatům se podařilo zvítězit s obrovským náskokem 223 bodů za druhým Šumperkem (169.5 b) a třetím Prostějovem (154.5 b). Skvělého výkonu dosáhla Dominika Tvardíková, když nasbírala pro tým 31 bodů. V disku zvítězila a přidala ještě třetí místo z koule a páté z kladiva. Soutěž v tyči ovládla Michaela Pálková a společně s dalšími disciplínami pro tým poskládala 30 bodů. Trojici nejlépe bodujících závodnic doplnila Anna Nováková 29 body. V kategorii chlapců jsme byli do poslední chvíle jako na trní. Starším žákům se podařilo nasbírat celkem 279.5 bodu. Nestačilo to pouze na Prostějov, který vybojoval 280.5 bodu. Chlapci tak skončili na druhém místě velmi těsným rozdílem. Třetí skončil Přerov se 110 body. Tomáš Molnar zvítězil hned ve dvou disciplínách a to v dálce a v 200 m překážek. Z krátkých překážek přidal ještě druhé místo a pro tým vybojoval úctyhodných 37 bodů. Lukáš Pastorek nasbíral ve třech disciplínách 28 bodů a stal se druhým nejlépe bodujícím členem. Tím třetím byl Daniel Sebastian Ungureanu, který ukořistil 27 bodů.

Gratulujeme všem atletům ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci Atletického klubu Olomouc