Třetí místo pro starší žákyně na MČR družstev

12. října 2024 hostila Břeclav mistrovství České republiky družstev starších žáků a žákyň. Olomoucká děvčata získala bronzovou medaili těsným soubojem s PSK Olymp Praha. Oba kluby ve finálovém součtu dělilo pouhých šest a půl bodu.

Starší žákyně tak zakončily až neuvěřitelné olomoucké medailové tažení závody družstev, které se zastavilo na číslovce šesti získaných cenných kovů. Vítězem se stalo družstvo SK Jeseniova, které nasbíralo 215 bodů. Druhý skončil TJ Sokol Kolín (209 bodů). Vrhačka Natálie Straková se stala nejlépe bodující členkou družstva s 28 body. Podařilo se jí zvítězit v disku, poté přidala třetí místo z oštěpu a pět bodů urvala i v soutěži vrhu koulí. Vítězství v disciplíně a 13 bodů na konto přidala i kladivářka Zuzana Tichá. Sprinterkám Gabriele Sovové a Aileen Kaňkovské se podařilo nasbírat 36,5 bodů. Tréninkové parťačky absolvovaly sprinterský trojboj tj. běh na 60 m, 150 m a 300 m. Z mladší kategorie byla povolaná Barbora Crhonková do závodu na 1500 m. Vynikajícím během se dokázala prosadit na třetí pozici a získala pro olomoucká děvčata cenných 10 bodů. Olomoucké štafety vybojovaly třetí a čtvrté místo, což znamenalo zisk 19 bodů. Všechny olomoucké závodnice podaly statečný a bojovný výkon. Úctyhodnou statistiku doplňuje informace, že všech dvaadvacet závodnic přispělo do bodové součtu klubu.

Děkujeme za skvělý zážitek a výbornou reprezentaci Atletického klubu Olomouc. Děkujeme také za podporu České unii sportu a dalším partnerům, kteří podporují činnost Atletického klubu Olomouc.