Václav Svak na mistrovství světa veteránů

Mistrovství světa atletických veteránů (World Masters Athletics Championships) hostil švédský Göteborg. Akce se konala 13.-28. srpna 2024. Olomouckou atletiku zastupoval Václav Svak v kategorii M70.

Václav Svak se účastnil na mistrovství světa dvou disciplín. Nejprve závodil v běhu na 800 m, kde v rozběhu skončil na čtvrtém nepostupovém místě. Celkově se umístil na 16. místě s časem blízko jeho osobnímu rekordu 2:51.08. Na trati 1500 m se mu dařilo lépe, když si v rozběhu vytvořil téměř o osm sekund nový osobní rekord a časem 5:53.19 postoupil do finálového závodu. Václav svoji formu ve finále potvrdil a skončil na celkovém 10. místě. Gratulujeme.

Kompletní výsledky najdete zde.

Na přelomu měsíce srpna a záři se Václav Svak účastnil ještě mistrovství České republiky v desetiboji. Akce se konala 31. srpna - 1. září 2024 v Litomyšli. V kategorii nad 60 let se Václav Svak díky pěti novým osobním rekordům umístil na vynikajícím druhém místě a za konečný součet 4140 bodů se mohl radovat ze stříbrné medaile. Gratulujeme.