2. kolo Dětské zlaté ligy 2024

V pátek 24. května se na hřišti Gymnázia Olomouc-Hejčín konalo 2. kolo letošní Dětské Zlaté ligy. Disciplíny byly tentokrát sestaveny z hodů a skoků a navíc byla k pětiboji přidána šestá disciplína běh na 400 m, která byla vynechána na 1. kole.

V kategorii nejstarších chlapců se nejvíce dařilo šternberskému Marku Novákovi, kterému sekundovali shodně na druhém místě Filip Zlámal z domácího klubu a Jan Lejsek z Atletických přípravek Olomouc. Mezi dívkami pak dominovala Sabina Menšíková z Uničova, druhá byla šumperská Ella Pazourková a bronz vybojovala Eliška Hamrlíková z Atletického klubu Olomouc.

Kategorii dívek 2015-2016 ovládly atletky AK Olomouc v pořadí Botková, Znojilová a Kameníčková. Ve stejné věkové skupině chlapců zvítězil bývalý člen přípravek AK Olomouc Adam Šmotek, druhý se umístil domácí Antonín Pospíšil a třetí byl Sebastian Kotráš z Nové Hradečné.

Neoficiální výsledky najdete zde. (oficiální na webu ČAS koncem týdne)