Družstva přípravek opět druhá na dalším kole Krajského poháru

Ve čtvrtek 30. května se ve Šternberku konalo druhé kolo letošní soutěže Krajského poháru družstev oddílových přípravek. Olomoucká družstva ani tentokrát nestačila na výkony prostějovských závodníků a stejně jako na první kole se umístila v celkovém bodovém hodnocení na druhém místě.

Počasí bylo v průběhu soutěže dosti proměnlivé a atleti tak po parném začátku závodu bojovali v průběhu odpoledne také s deštěm a silným větrem. Dívky AK Olomouc ve svých disciplínách nasbíraly 139 bodů a skončily druhé za Prostějovem (191 bodů) a před Štemberkem (90 bodů). Velmi podobně to bylo i v kategorii chlapců, když soutěž ovládl opět Prostějov se 189 body a olomoučtí závodníci jim sekundovali se 127 body.

Nejlépe zazávodili z Atletického klubu Olomouc Mikuláš Plachý (37 b.) a Eliška Hamrlíková (35 b). Mikuláš bral vítězství v hodu medicimbalem a v běhu na 500 m a skončil druhý v hodu kriketovým míčkem. Eliška naopak v hodu kriketovým míčkem skončila za hod dlouhý 43.02 m první a k tomu přidala dvě stříbra ze skoku z místa a hodu medicimbalem. Velmi dobře dále zazávodili a nasbírali pro družstva hodně bodů Nicola Hrabincová (23 b.), David Šmotek (21 b.), Julie Charamzová (17 b.) a Adéla Handlová (15 b.)