Bramborový víkend na MČR žactva

V Třinci se 21.-22. září 2024 uskutečnilo mistrovství České republiky žactva. Olomoucká atletika poslala do bojů o medaile osm atletů a atletek. I přes výborné výkony odjela bohužel výprava bez medaile. Třikrát naši atleti skončili těsně pod stupni vítězů.

První den MČR nezačal moc dobře pro kladivářku Tichou, která jako velká favoritka na medaili zaznamenala pouze tři nezdařené pokusy a ze soutěže překvapivě vypadla hned na začátku. Velkou kandidátkou na zisk medaile byla Gabriela Sovová, která bojovala na trati 150 m. Ve finále zaběhla kvalitní čas 18.52 s. Bohužel ji od třetího místa dělily tři setiny sekundy. V diskařském sektoru skončila na čtvrtém místě Natálie Straková. Její soupeřky si v závodě dokázaly výrazně posunout svá osobní maxima a výkon Natálky 36.88 m z šesté série na cenný kov o kousek nestačil. I Matyáš Řehák na trati 1500 m překážek sahal po medaili, ale nakonec i on skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Řehák vstupoval do závodu ze šestého místa v pořadí a v závěrečném finiši mu chyběl necelý metr na bronz. I tak si časem 4:32.96 o deset sekund vylepšil osobní rekord a přepsal oddílové rekordy.

Výborných výsledků dosáhli i další olomoučtí žáci a žákyně. Veronika Němečková obsadila deváté místo na trati 1500 m s překážkami. Do nejlepší republikové desítky se vešel i výkon Dominiky Tvardíkové v diskařském sektoru. Desátá skončila již zmíněná Natálie Straková ve své druhé disciplíně v hodu oštěpem.

Gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci Atletického klubu Olomouc.

Výsledky olomoucké výpravy najdete v tabulce níže.